Publications Office of the EU
Tjeckien-Hradec Králové: Ingenjörstjänster - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tjeckien-Hradec Králové: Ingenjörstjänster

  • Publicerat
    06/10/2017
  • Tidsfrist
    13/11/2017
  • Anbudsöppning
    13/11/2017
  • Tilldelat
    14/02/2018
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Královéhradecký kraj
Plats för utförande
NUTS code: CZ052 Královéhradecký kraj
Köparens plats
NUTS code: CZ052 Královéhradecký kraj
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
71300000 Ingenjörstjänster
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
19,500,000.00 CZK
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
10,950,000.00 CZK
Upphandlingens referensnummer
Inte tillgängligt
Beskrivning

Předmětem veřejné zakázky je zajištění výkonu činnosti technického dozoru stavebníka (TDS) a koordinátora bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZP) a poskytnutí souvisejících služeb při realizaci stavby dle projektových dokumentací s názvem „Modernizace a dostavba Oblastní nemocnice Náchod, a.s. – I. Etapa“ a „Příprava území pro uložení zeminy, opěrná stěna a oplocení, horní nemocnice Náchod“.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Královéhradecký kraj
Nationellt organisationsnummer: 70889546
Postadress: Pivovarské náměstí 1245
Ort: Hradec Králové
Nuts-kod: CZ052
Postnummer: 500 03
Land: CZE
Kontaktperson: JUDr. Jana Blezzardová
Huvudadress: http://www.kr-kralovehradecky.cz/
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
13/11/2017 10:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
19,500,000.00 CZK
Slutligt kontraktsvärde
10,950,000.00 CZK
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Sudop Praha a.s.
Postadress: Olšanská 2643/1a
Ort: Praha 3
Postnummer: 130 80
Land: CZE

Officiellt namn: Ekologický rozvoj a výstavba s.r.o.
Postadress: nám. Československé armády 37
Ort: Jaroměř
Postnummer: 551 01
Land: CZE

Officiellt namn: Realstav MB spol. s r.o.
Postadress: Klaudiánova 124/7
Ort: Mladá Boleslav
Postnummer: 293 01
Land: CZE
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.