Publications Office of the EU
Spanien-Gerona: Bitumen - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Spanien-Gerona: Bitumen

  • Publicerat
    05/01/2018
  • Tidsfrist
    12/02/2018
  • Tilldelat
    10/05/2018
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
Diputació de Girona
Plats för utförande
NUTS code: ES512 Girona
Köparens plats
NUTS code: ES512 Girona
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
44113610 Bitumen
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
649,600.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
324,800.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
2017/7512
Beskrivning

Compra de betún para las brigadas de conservación de las carreteras de la Diputación de Girona, para abastecerlas a fin y efecto de poder llevar a cabo las tareas de asfaltado y conservación de las carreteras de la red de la Diputación de Girona que tienen encomendadas y le son propias, así como la asistencia a los municipios en el asfaltado superficial de los caminos.

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Not specified
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Meddelandet gäller ett offentligt kontrakt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
649,600.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
324,800.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Probisa Productos Bituminosos, S. L. U.
Postadress:
Ort: Madrid
Postnummer:
Land: ESP
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.