Publications Office of the EU
Tyskland-Küps: Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Küps: Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader

  • Publicerat
    06/07/2021
  • Tidsfrist
    03/08/2021
  • Anbudsöppning
    03/08/2021
  • Tilldelat
    27/08/2021
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
Markt Küps
Plats för utförande
NUTS code: DE24A Kronach
Köparens plats
NUTS code: DE24A Kronach
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
2,724,500.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
Inte tillgängligt
Beskrivning

Baumeisterarbeiten Grundschule und Sporthalle (Versammlungsstätte)

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Markt Küps
Postadress: Am Rathaus 1
Ort: Küps
Nuts-kod: DE24A
Postnummer: 96328
Land: DEU
Huvudadress: www.kueps.de
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
03/08/2021 11:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
2,724,500.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Angermüller Bau GmbH
Postadress: Bahnweg 8
Ort: Untersiemau
Postnummer: 96253
Land: DEU
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.