Publications Office of the EU
Tillhandahållande av hotelltjänster (boende med frukost, middag) under utbildningsevenemang som anordnas i Lublin av KSSiP Continuing Training and International Cooperation Centre 2026. - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att texten har översatts automatiskt till ditt sökspråk

Tillhandahållande av hotelltjänster (boende med frukost, middag) under utbildningsevenemang som anordnas i Lublin av KSSiP Continuing Training and International Cooperation Centre 2026.

  • Publicerat
    16/01/2026
  • Tidsfrist
    03/02/2026
  • Anbudsöppning
    03/02/2026
  • Tilldelat
    27/03/2026
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: PL213 Miasto Kraków
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
55100000 Hotelltjänster
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
1,209,069.90 PLN
Se varje delkontrakt för närmare uppgifter
Antal delkontrakt
6
Upphandlingens referensnummer
BA-X.2611.3.2025
Beskrivning

1. Kontraktet avser tillhandahållande av hotelltjänster (inkvartering med frukost, middag) vid evenemang som genomförs vid KSSiP:s centrum för fortbildning och internationellt samarbete i Lublin 2026. Ordern är uppdelad i 6 delar. 3. En detaljerad beskrivning av föremålet för upphandlingen återfinns i bilaga 2 till FTZ. 4. Det sätt på vilket föremålet för avtalet ska fullgöras anges i detalj i utkastet till bestämmelser i avtalet, vilka utgör bilaga 3 till FTZ. 5. Enligt artikel 139 i lagen om offentlig upphandling får den upphandlande myndigheten först granska och utvärdera anbuden och därefter göra ett kvalitativt urval av den uppdragstagare vars anbud har det högsta betyget när det gäller avsaknaden av skäl för uteslutning och uppfyllandet av villkoren för deltagande i förfarandet. 6. Om den upphandlande myndigheten beskriver föremålet för upphandlingen med hänvisning till standarder, tekniska bedömningar, tekniska specifikationer och tekniska referenssystem som avses i artikel 1 punkt 2 och stycke. 3 i lagen om offentlig upphandling, vilket innebär att den tillåter lösningar som motsvarar de beskrivna, och en sådan hänvisning åtföljs av orden ”eller likvärdig”. En uppdragstagare som förlitar sig på likvärdiga lösningar är skyldig att i anbudet, särskilt med hjälp av de aktuella bevisen, visa att den lösning som uppdragstagaren erbjuder i motsvarande utsträckning uppfyller de krav som den upphandlande myndigheten har angett. De bevis som avses ovan får inte kompletteras. 7. Den upphandlande myndigheten avser att anslå följande till finansieringen av kontraktet: 1 418 200,00 zloty brutto, varav: Del 1: 175 560,00 zł brutto Del 2: 241 280,00 zł brutto Del 3: 248 240,00 zł brutto Del 4: 255 200,00 zł brutto Del 5: 232 000,00 zloty brutto, del 6: 265 920,00 zł brutto Detaljer SWZ

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://e-propublico.pl/Zamawiajacy/AktualneOgloszenia?zamawiajacyId=d02d3ad5-085f-43bf-b39c-b8dd2427afd5
Anbud kan lämnas in
Elektronisk inlämning: krävs
https://e-propublico.pl/Zamawiajacy/AktualneOgloszenia?zamawiajacyId=d02d3ad5-085f-43bf-b39c-b8dd2427afd5
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
03/02/2026 10:05
Plats för utförande
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.