Publications Office of the EU
Bulgarien-Stara Zagora: Anläggningsarbete - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Bulgarien-Stara Zagora: Anläggningsarbete

  • Publicerat
    28/02/2018
  • Tidsfrist
    13/03/2018
  • Anbudsöppning
    14/03/2018
  • Tilldelat
    21/06/2018
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
Община Стара Загора
Plats för utförande
NUTS code: BG344 Стара Загора
Köparens plats
NUTS code: BG344 Стара Загора
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45000000 Anläggningsarbete
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
82,056.00 BGN
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
80,962.39 BGN
Upphandlingens referensnummer
Inte tillgängligt
Beskrivning

СУ „Максим Горки“ се намира в централна градска част. Сградата се състои от четири корпуса. В нейната южна част се намира физкултурният салон със съблекални, санитарни и други помещения, които са в недобро състояние.
Външните стени и покривът са топлоизолирани. Покривното покритие е в добро състояние. Дограмата на корпуса е PVC със стъклопакет.
По стените и тавана вътре във физкултурния салон има следи от стари течове от покрива и подкожушена мазилка. Съблекалните за момчета и момичета и санитарните помещения към тях са с частично разрушени облицовки и настилки, а санитарната арматура е захабена. Вътрешните врати са силно амортизирани и подлежат на смяна. Отоплителната инсталация е в лошо състояние. Осветителните тела и ел. инсталацията са в недобро експлоатационно състояние.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Община Стара Загора
Nationellt organisationsnummer: 000818022
Postadress: бул. „Цар Симеон Велики“ № 107
Ort: Стара Загора
Nuts-kod: BG344
Postnummer: 6000
Land: BGR
Kontaktperson: Мария Боянова
Huvudadress: www.starazagora.bg
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
14/03/2018 11:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
82,056.00 BGN
Slutligt kontraktsvärde
80,962.39 BGN
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: „Дескрийм билдинг“ ЕООД
Postadress: ж.к. „Три чучура – юг“, бл. 39, ет. 1, ап. 3
Ort: Стара Загора
Postnummer: 6000
Land: BGR
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.