Publications Office of the EU
Portugal-Vila Real: Textilrengöring - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Portugal-Vila Real: Textilrengöring

  • Publicerat
    30/06/2018
  • Tidsfrist
    27/07/2018
  • Anbudsöppning
    30/07/2018
  • Tilldelat
    10/01/2019
  • I dag
    06/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Águas do Norte, S. A.
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: PT11D Douro
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
98312000 Textilrengöring
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
780,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
747,352.00 EUR
Se varje delkontrakt för närmare uppgifter
Antal delkontrakt
2
Upphandlingens referensnummer
PRC_0189/2018_RHU
Beskrivning

Aluguer operacional e higienização de vestuário de trabalho para a Águas do Norte, S. A., e para a Águas do Tejo Atlântico, S. A.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Águas do Norte, S. A.
Nationellt organisationsnummer: 513606084
Postadress: Rua Dom Pedro de Castro, 1 A
Ort: Vila Real
Nuts-kod: PT11D
Postnummer: 5000-669
Land: PRT
Kontaktperson: Área funcional procedimento
Huvudadress: http://adnorte.pt
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
30/07/2018 10:00
Köpare
Águas do Tejo Atlântico, S. A.
CPV-kod

98312000 - Textilrengöring

50000000 - Reparation och underhåll

Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.