Publications Office of the EU
Tjeckien-Pardubice: Arkitekttjänster avseende byggnader - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tjeckien-Pardubice: Arkitekttjänster avseende byggnader

  • Publicerat
    08/12/2020
  • Tidsfrist
    02/02/2021
  • Tilldelat
    24/05/2021
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Pardubický kraj
Plats för utförande
NUTS code: CZ053 Pardubický kraj
Köparens plats
NUTS code: CZ053 Pardubický kraj
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
71221000 Arkitekttjänster avseende byggnader
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
4,467,200.00 CZK
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
3,043,000.00 CZK
Upphandlingens referensnummer
Inte tillgängligt
Beskrivning

Předmětem zakázky je zpracování projektu pro stavbu „Zámek Pardubice - vybudování návštěvnického centra a stálých expozic“ ve stupních dokumentace pro stavební povolení a dokumentace pro zadání/provádění stavby. Dále je předmětem zakázky zpracování projektu vnitřního vybavení stavby vč. vybavení expozice. Součástí předmětu zakázky je i výkon autorského dozoru projektanta po dobu provádění stavby. Součástí plnění je i zajištění potřených průzkumných prací a inženýrská činnost.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Pardubický kraj
Nationellt organisationsnummer: 70892822
Postadress: Komenského náměstí 125
Ort: Pardubice
Nuts-kod: CZ053
Postnummer: 532 11
Land: CZE
Kontaktperson: Ing. Kateřina Drahovzalová
Huvudadress: http://www.pardubickykraj.cz/
Elektroniskt via:
https://zakazky.pardubickykraj.cz/vz00002852
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Kontrollera länkade dokument för detaljer
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
4,467,200.00 CZK
Slutligt kontraktsvärde
3,043,000.00 CZK
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Masák & Partner, s.r.o.
Postadress: Rooseveltova 575/39
Ort: Praha
Postnummer: 160 00
Land: CZE
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.