Publications Office of the EU
D11 Avkoppling Jaroměř - Räddningsarkeologisk forskning - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att texten har översatts automatiskt till ditt sökspråk

D11 Avkoppling Jaroměř - Räddningsarkeologisk forskning

  • Publicerat
    12/02/2025
  • Tidsfrist
    19/03/2025
  • Tilldelat
    20/02/2026
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Ředitelství silnic a dálnic s. p.
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: CZ010 Hlavní město Praha
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
71351914 Arkeologiska tjänster
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
7,360,000.00 CZK
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
5,666,700.00 CZK
Upphandlingens referensnummer
02PB-000991
Beskrivning

Föremålet för kontraktet är genomförandet av räddningsarkeologisk forskning (ZAV) för byggandet av D11 rastplats Jaroměř, steg 1, nämligen fältarbete (utforskning av arkeologiska terränger), dess bearbetning och utvärdering ZAV till nivån för undersökningsrapporten och utförandet av de nödvändiga analyserna.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://www.tenderarena.cz
Anbud kan lämnas in
Elektronisk inlämning: krävs
https://www.tenderarena.cz
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Tilldelningsmetod
Kvalifikace a zkušenosti vedoucího archeologického výzkumu
Uppskattat värde
7,360,000.00 CZK
Slutligt kontraktsvärde
5,666,700.00 CZK
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: SAMSON PRAHA, spol. s r.o.
Postadress:
Ort: Praha - Nové Město
Postnummer: 11000
Land:
Officiellt namn: Labrys, o.p.s.
Postadress:
Ort: Praha - Hloubětín
Postnummer: 19800
Land:
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.