Publications Office of the EU
Arrendamiento sin opción a compra (renting) de trece (13) vehículos - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Arrendamiento sin opción a compra (renting) de trece (13) vehículos

  • Publicerat
    13/06/2024
  • I dag
    03/09/2026
Status
Avbrutet
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
Gerencia de Atención Primaria del Area de Salud de Tenerife
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: ES709 Tenerife
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
34100000 Motorfordon
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
435,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Förfarandet är avslutat
Upphandlingens referensnummer
61/T/24/SU/GE/A/0349
Beskrivning

Arrendamiento sin opción a compra (renting) de trece (13) vehículos

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Elektronisk inlämning: krävs
required
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
12/07/2024 10:00
Plats för utförande
CPV-kod

34100000 - Motorfordon

34110000 - Personbilar

66000000 - Finans- och försäkringstjänster

66114000 - Finansiell leasing

66110000 - Banktjänster

66100000 - Bank- och investeringstjänster

Tilldelningsmetod
Kriterium:
Typ: price
Beskrivning: 1. Oferta económica del renting 13 vehículos.
Viktning (procentandel, exakt): 70
Kriterium:
Typ: quality
Beskrivning: 2. Importe a abonar por la Gerencia por cada Kilómetro que exceda de los Km anuales señalados para cada vehículo, de forma independiente.
Viktning (procentandel, exakt): 15
Kriterium:
Typ: quality
Beskrivning: 3. Elementos de desgates incluido en el mantenimiento integral.
Viktning (procentandel, exakt): 11
Kriterium:
Typ: quality
Beskrivning: 4. Tiempo de sustitución de vehículo en caso de avería.
Viktning (procentandel, exakt): 4
Uppskattat värde
435,000.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
Förfarandet är avslutat
Tilldelning av kontrakt
Förfarandet är avslutat
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.