Publications Office of the EU
Anbudsinfordran för enskilda skoltransporter - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att texten har översatts automatiskt till ditt sökspråk

Anbudsinfordran för enskilda skoltransporter

  • Publicerat
    28/07/2025
  • Tidsfrist
    06/08/2025
  • Anbudsöppning
    06/08/2025
  • Tilldelat
    19/12/2025
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Landkreis Rostock
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: DE80K Landkreis Rostock
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
5,052,312.50 EUR
Se varje delkontrakt för närmare uppgifter
Antal delkontrakt
26
Upphandlingens referensnummer
Inte tillgängligt
Beskrivning

Distriktet Rostock avser att tilldela den individuella studenttransporten för perioden från 2. Skolhalvåret 2025/2026 fram till slutet av skolåret 2027/2028 med möjlighet att förlänga det med ett läsår på grundval av avsnitt 113 i skollagen för Mecklenburg-Vorpommern. Distriktet Rostock ansvarar för transporten av elever som bor i distriktet. Detta inbegriper även inrättandet av individuella transporter för elever som uppfyller lämpliga krav (t.ex. fysiska och/eller psykiska funktionsnedsättningar, brist på kollektivtrafikförbindelser, orimlig skolgång). Den utannonserade tjänsten omfattar körprestationer för elever från distriktet Rostock som går i en skola på det tidigare territoriet i distriktet Güstrow eller utanför distriktet Rostock en skola med överregionala stödklasser eller en tilldelad skola.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://www.subreport.de/E45142663
Anbud kan lämnas in
Elektronisk inlämning: krävs
https://www.subreport.de/E45142663
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
06/08/2025 10:00
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.