Publications Office of the EU
Frankrike-Toulon: Vägbeläggningsmaterial - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Frankrike-Toulon: Vägbeläggningsmaterial

  • Publicerat
    25/02/2017
  • Tidsfrist
    29/03/2017
  • Anbudsöppning
    04/04/2017
  • Tilldelat
    23/05/2017
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
Ville de Toulon
Plats för utförande
NUTS code: FRL05 Var
Köparens plats
NUTS code: FRL05 Var
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
44113800 Vägbeläggningsmaterial
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
26,500.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
24,727.74 EUR
Se varje delkontrakt för närmare uppgifter
Antal delkontrakt
2
Upphandlingens referensnummer
AOOFOUACC Produits de marquage en 2 lots 2017
Beskrivning

La présente consultation concerne la fourniture de divers produits de marquage au sol et de signalisation routière horizontale, en 2 lots, pour l'utilisation des équipes d'entretien de la direction des ateliers de la voirie de la ville de Toulon.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Ville de Toulon
Postadress: À l'attention de M. le sénateur maire de Toulon, ancien ministre Hôtel de Ville, avenue de la République
Ort: Toulon Cedex 9
Nuts-kod: FR825
Postnummer: 83041
Land: FRA
Kontaktperson: Direction de la commande publique
Huvudadress: http://www.toulon.fr/marches-publics
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Ramavtal med single Aktör
Villkor för anbudsöppning (datum)
04/04/2017 14:00
Plats för utförande
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.