Publications Office of the EU
Ramavtal avseende tekniska konsulttjänster – Elkonsulter - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Ramavtal avseende tekniska konsulttjänster – Elkonsulter

  • Publicerat
    13/09/2024
  • Tidsfrist
    11/10/2024
  • Anbudsöppning
    14/10/2024
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
Bostadsstiftelsen Signalisten i Solna
Plats för utförande
NUTS code: anyw
Köparens plats
NUTS code: SE110 Stockholms län
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
71314100 Tjänster på elområdet
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
8,000,000.00 SEK
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Upphandlingens referensnummer
SI 2024/36
Beskrivning

Uppdraget omfattas av konsultuppdrag inom arbeten avseende El-konsult vid mindre och större om- och nybyggnationer av hyresrätter och/eller kontorsytor. Objekten är belägna i Solna stad. Arbetet kan omfatta nedan punkter men utesluter inte andra arbeten inom området. - Framtagning av ritningar och tekniska specifikationer för elinstallationer, belysning, kraftdistribution, nödsystem, säkerhetssystem, transporter och kommunikationsnätverk - m.m

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://tendsign.com/doc.aspx?MeFormsNoticeId=30306&GoTo=Tender
Anbud kan lämnas in
Elektronisk inlämning: krävs
https://tendsign.com/doc.aspx?MeFormsNoticeId=30306&GoTo=Tender
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Villkor för anbudsöppning (datum)
14/10/2024 00:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Kriterium:
Typ: price
Beskrivning:
Viktning (procentandel, exakt): 0
Uppskattat värde
8,000,000.00 SEK
Slutligt kontraktsvärde
Inte tillgängligt
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Installationskonsulterna i Stockholm AB
Postadress:
Ort: BANDHAGEN
Postnummer: 12459
Land:
Officiellt namn: Vinnergi AB
Postadress:
Ort: Linköping
Postnummer: 582 24
Land:
Officiellt namn: Norconsult Sverige AB
Postadress:
Ort: GÖTEBORG
Postnummer: 40276
Land:
Officiellt namn: K-Konsult Installation Sörmland Aktiebolag
Postadress:
Ort: NYKÖPING
Postnummer: 61132
Land:
Officiellt namn: STELKON Stockholms Elkonsult AB
Postadress:
Ort: JÄRFÄLLA
Postnummer: 17562
Land:
Officiellt namn: EFK AB
Postadress:
Ort: Jönköping
Postnummer: 553 03
Land:
Officiellt namn: Incoord Installationscoordinator AB
Postadress:
Ort: DANDERYD
Postnummer: 18215
Land:
Officiellt namn: Sitowise Sverige AB
Postadress:
Ort: STOCKHOLM
Postnummer: 11645
Land:
Officiellt namn: INTEC Mitt AB
Postadress:
Ort: ÖREBRO
Postnummer: 70227
Land:
Officiellt namn: Bengt Dahlgren Stockholm Aktiebolag
Postadress:
Ort: STOCKHOLM
Postnummer: 12030
Land:
Officiellt namn: Pontarius AB
Postadress:
Ort: Stockholm
Postnummer: 10138
Land:
Officiellt namn: Elektrotekniska Byrån i Sverige AB
Postadress:
Ort: KARLSTAD
Postnummer: 65214
Land:
Officiellt namn: PE Teknik & Arkitektur AB
Postadress:
Ort: STOCKHOLM
Postnummer: 10422
Land:
Officiellt namn: Elprojekt Mälardalen AB
Postadress:
Ort: KATRINEHOLM
Postnummer: 641 34
Land:
Officiellt namn: PQR International AB
Postadress:
Ort: UPPSALA
Postnummer: 75321
Land:
Officiellt namn: COWI AB
Postadress:
Ort: GÖTEBORG
Postnummer: 41104
Land:
Officiellt namn: ÅF-Infrastructure AB
Postadress:
Ort: STOCKHOLM
Postnummer: 16999
Land:
Officiellt namn: ATICC Sweden AB
Postadress:
Ort: BROMMA
Postnummer: 16855
Land:
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.