Publications Office of the EU
Frankrike-Gif-sur-Yvette: Vakuumugnar - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrike-Gif-sur-Yvette: Vakuumugnar

  • Publicerat
    15/09/2023
  • Tidsfrist
    19/10/2023
  • Anbudsöppning
    19/10/2023
  • Tilldelat
    29/01/2024
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
Centre National de la Recherche Scientifique
Plats för utförande
NUTS code: FR104 Essonne
Köparens plats
NUTS code: FR104 Essonne
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
42942200 Vakuumugnar
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
179,950.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
23021LOA
Beskrivning

Acquisition et livraison d’une enceinte à vide et de ses équipements pour le LOA CNRS. Ces équipements comprennent :
• Des brides aveugles correspondant aux ouvertures de l’enceinte à vide
• Son support
• Une table optique positionnée à l’intérieur, elle-même installée sur un support découplé en vibration de l’enceinte à vide à l’intérieur, et par des pieds posés au sol à l’extérieur de l’enceinte
• Des plateaux optiques extérieurs positionnés sur les côtés de l’enceinte à vide
Le LOA souhaite démontrer pour la première fois expérimentalement l’électrodynamique quantique en champs fort.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://www.marches-publics.gouv.fr
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
19/10/2023 10:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
179,950.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: STREICHER, Spol SRO PLZEN
Postadress:
Ort: STENOVICE
Postnummer:
Land: CZE
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.