Publications Office of the EU
Budowa drogi dla rowerów w Białymstoku wzdłuż ul. Dolistowskiej na odcinku od ul. 42 Pułku Piechoty do ul. Generała Nikodema Sulika - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Budowa drogi dla rowerów w Białymstoku wzdłuż ul. Dolistowskiej na odcinku od ul. 42 Pułku Piechoty do ul. Generała Nikodema Sulika

  • Publicerat
    12/05/2025
  • Tidsfrist
    26/05/2025
  • Anbudsöppning
    26/05/2025
  • Tilldelat
    05/09/2025
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
Miasto Białystok
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: PL841 Białostocki
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45233162 Anläggningsarbeten för cykelvägar
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
1,107,317.40 PLN
Upphandlingens referensnummer
ZDM- XIV.271.15.2025
Beskrivning

1Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie drogi dla rowerów w Białymstoku wzdłuż ul. Dolistowskiej na odcinku od ul. 42 Pułku Piechoty do ul. Generała Nikodema Sulika. Zakres zamówienia obejmuje: 1) budowę drogi dla rowerów i drogi dla pieszych i rowerów o długości około 388 mb; 2) budowę drogi dla pieszych, 3) budowę 25 miejsc postojowych, 4) przebudowę fragmentu jezdni, 5) budowę kanalizacji teletechnicznej, 6) przebudowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Gen. N. Sulika i ul. Dolistowskiej, 7) budowę przykanalików sieci kanalizacji deszczowej do wpustu ulicznego, 8) budowę przyłącza energetycznego nN do zasilania wiaty przystankowej, 9) roboty ziemne i rozbiórkowe, 10) regulację armatury na istniejącym uzbrojeniu, 11) wykonanie nasadzeń drzew i krzewów, 12) montaż stojaków rowerowych, 13) wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://miastobialystok.ezamawiajacy.pl/
Anbud kan lämnas in
Elektronisk inlämning: krävs
https://miastobialystok.ezamawiajacy.pl/
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
26/05/2025 10:30
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Kriterium:
Typ: price
Beskrivning: cena ofertowa
Viktning (procentandel, exakt): 70
Kriterium:
Typ: quality
Beskrivning: okres gwarancji
Viktning (procentandel, exakt): 30
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
1,107,317.40 PLN
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Przedsiębiorstwem Eksploatacji Ulic i Mostów Sp. z o. o.
Postadress:
Ort: Białystok
Postnummer: 15-680
Land:
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.