Publications Office of the EU
Tjeckien-Metylovice: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

- anger att texten har översatts automatiskt till ditt sökspråk

Tjeckien-Metylovice: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster

  • Publicerat
    29/11/2023
  • Tidsfrist
    09/01/2024
  • Anbudsöppning
    09/01/2024
  • Tilldelat
    23/05/2024
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Odborný léčebný ústav Metylovice-Moravskoslezské sanatorium, příspěvková organizace
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: CZ080 Moravskoslezský kraj
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
8,900,000.00 CZK
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
4,700,000.00 CZK
Upphandlingens referensnummer
N006/23/V00033863
Beskrivning

Tillhandahållande av TDS-tjänster (teknisk övervakning av byggaren), arbetsmiljösamordnare och annan särskilt teknisk, konsultativ och organisatorisk verksamhet i samband med förberedelse och genomförande av byggnadsarbeten som består av modernisering och utbyggnad av lokaler för Medical Medical Institute Metylovice, i den mån dessa aktiviteter inte längre tillhandahålls av designteamet.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://nen.nipez.cz/profily-zadavatelu-platne/detail-profilu/odbornylecebnyustav
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
09/01/2024 10:05
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
8,900,000.00 CZK
Slutligt kontraktsvärde
4,700,000.00 CZK
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: FLAGRO a.s.
Postadress:
Ort: Ostrava - Přívoz
Postnummer: 70200
Land:
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.