Publications Office of the EU
Tyskland-Ebersberg: Skrivare och kurvskrivare - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Tyskland-Ebersberg: Skrivare och kurvskrivare

  • Publicerat
    13/07/2018
  • Tidsfrist
    10/08/2018
  • Tilldelat
    29/04/2019
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
Landkreis Ebersberg
Plats för utförande
NUTS code: DE218 Ebersberg
Köparens plats
NUTS code: DE218 Ebersberg
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
30232100 Skrivare och kurvskrivare
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
587,261.10 EUR
Upphandlingens referensnummer
Inte tillgängligt
Beskrivning

Der Auftraggeber beabsichtigt, für diverse Standorte im Landkreis Ebersberg von dem Auftragnehmer eine fabrikneue Printmedienausstattung bestehend aus insgesamt 312 netzwerkfähigen Druckern und Multifunktionsgeräten in verschiedenen Leistungsklassen und Ausstattungsvarianten („Geräteverbund“) inkl. einer Administrations- und Abrechnungssoftware, eines Meldesystems für Störungs- und Wartungsmeldungen sowie einer webbasierten Reporting-Plattform anzumieten. Der Geräteverbund hat über die Grundfunktionen Drucken, Kopieren, Scannen, Faxen und Endverarbeitung zu verfügen. Die pauschale Druckzahlmenge beträgt 7 650 000 Blatt (monochrom) p.a. und 660 000 Blatt (farbig) p.a.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: LUTZ | ABEL Rechtsanwalts GmbH
Postadress: Brienner Straße 29
Ort: München
Nuts-kod: DE212
Postnummer: 80333
Land: DEU
Kontaktperson: Rechtsanwalt Christoph Richter
Huvudadress: www.lutzabel.com
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Ramavtal med single Aktör
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
587,261.10 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Ricoh Deutschland GmbH
Postadress: Vahrenwalder Straße 315
Ort: Hannover
Postnummer: 30179
Land: DEU
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.