Publications Office of the EU
Rakentamisen laatutarkastukset ja kaapeleiden sijainti- ja syvyysmittaukset - Osallistumispyyntö ja alustava tarjouspyyntö - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Rakentamisen laatutarkastukset ja kaapeleiden sijainti- ja syvyysmittaukset - Osallistumispyyntö ja alustava tarjouspyyntö

  • Publicerat
    26/03/2025
  • Tidsfrist
    18/04/2025
  • I dag
    01/09/2026
Status
Inlämning avslutad
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Elenia Oy
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: FI197 Pirkanmaa
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
1,000,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Upphandlingens referensnummer
554015
Beskrivning

Hankinnan kohteena on Elenia-konserniyhtiöiden sähköverkon työmaiden rakentamisen laatutarkastusten sekä kaapeleiden sijainti- ja syvyysmittausten toteuttaminen osallistumispyynnön sekä alustavan tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://tarjouspalvelu.fi/elenia?id=554015&tpk=56c0fd0d-bf2f-462e-9007-4a617b053888
Anbud kan lämnas in
Elektronisk inlämning: krävs
https://tarjouspalvelu.fi/elenia?id=554015&tpk=56c0fd0d-bf2f-462e-9007-4a617b053888
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Kriterium:
Typ: price
Beskrivning: Lasketaan tarjouksen hinnasta. Maksimaaliset hintapisteet muodostavat 70 – 90 % kokonaistaloudellisesti edullisimman hinnan ja yksikköhintojen arvosta.
Viktning (procentandel, exakt):
Kriterium:
Typ: quality
Beskrivning: Saadaan vertailemalla tarjousten sisältöä. Maksimaaliset laatupisteet muodostavat 10 – 30 % kokonaistaloudellisesti edullisimman hinnan arvioinnista. Laatupisteet koostuvat vähintään seuraavista ominaisuuksista: • Avainhenkilöiden referenssit • Kokemus erillisissä asiantuntijapalveluissa • Sertifioidut johtamisjärjestelmät • Vastuullisuus • Toiminnan laatu ja asiakastyytyväisyys (referenssihaastattelujen tulosten perusteella)
Viktning (procentandel, exakt):
Uppskattat värde
1,000,000.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
Inte tillgängligt
Tilldelning av kontrakt
Inte tillgängligt
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.