Publications Office of the EU
Österrike-Maria Enzersdorf: Programmering av mjukvara samt rådgivning - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Österrike-Maria Enzersdorf: Programmering av mjukvara samt rådgivning

  • Publicerat
    06/04/2020
  • Tidsfrist
    19/05/2020
  • I dag
    31/08/2026
Status
Inlämning avslutad
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
Netz Niederösterreich GmbH
Plats för utförande
NUTS code: AT12 Niederösterreich
Köparens plats
NUTS code: AT12 Niederösterreich
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Antal delkontrakt
5
Upphandlingens referensnummer
AFU-2004020004
Beskrivning

Die EVN plant im Zuge der Applikationsstrategie (AS 2025), die Transformation von SAP R3 auf SAP S/4HANA mit dem Ziel durch die digitale Transformation, die Wertschöpfung der firmeninternen Prozesse und Aktivitäten zu steigern. Im Zuge dieses Programmes wird die Unterstützung von Prozessberatungs- sowie Entwicklungsleistungen ausgeschrieben.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Netz Niederösterreich GmbH
Postadress: EVN Platz
Ort: Maria Enzersdorf
Nuts-kod: AT12
Postnummer: 2344
Land: AUT
Huvudadress: www.evn.at
Elektroniskt via:
https://beschaffung.evn.at
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Ramavtal med single Aktör
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.