Publications Office of the EU
Frankrike-Lyon: Installation av vägbelysning - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Frankrike-Lyon: Installation av vägbelysning

  • Publicerat
    10/04/2015
  • Tidsfrist
    18/05/2015
  • Tilldelat
    22/06/2015
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
DIR Centre Est SREI de Chambéry
Plats för utförande
NUTS code: FRK27 Savoie
Köparens plats
NUTS code: Inte tillgängligt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45316110 Installation av vägbelysning
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
779,958.80 EUR
Upphandlingens referensnummer
dirce-pt-2015-siaix-eclairage
Beskrivning

Rn 90 — tunnel du Siaix — rénovation de l'éclairage du tube routier.
L'Objet des travaux est le remplacement complet de l'installation d'éclairage en place depuis la mise en service de l'ouvrage (1990). Les travaux seront à réaliser de nuit, sous alternat de circulation.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: DREAL Rhône-Alpes — SAMIF/UMP
Postadress: 5 place Jules Ferry
Ort: Lyon Cedex 06
Postnummer: 69453
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Meddelandet gäller ett offentligt kontrakt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
779,958.80 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: SAS Enfrasys
Postadress: 482 rue des Mercières
Ort: Rillieux-la-Pape
Postnummer: 69140
Land: FRA
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.