Publications Office of the EU
Österrike-Tamsweg: Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Österrike-Tamsweg: Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster

  • Publicerat
    01/03/2023
  • Tidsfrist
    13/04/2023
  • Tilldelat
    07/06/2023
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Reinhalteverband Zentralraum Lungau
Plats för utförande
NUTS code: AT Österreich
Köparens plats
NUTS code: AT321 Lungau
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
412,625.72 EUR
Upphandlingens referensnummer
22/167
Beskrivning

Der Auslober führte diesen Realisierungswettbewerb durch, um Vorschläge für den erforderlichen Ausbau bzw. für die erforderliche Anpassung an den Stand der Technik der ARA Tamsweg zu bekommen.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://casati.vergabeportal.at/Detail/146258
Anbud kan lämnas in
Not applicable
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Other
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
412,625.72 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Machowetz & Partner Consulting Ziviltechniker GmbH
Postadress:
Ort: Linz
Postnummer: 4030
Land: AUT
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.