Publications Office of the EU
Italien-Bolzano: Gaturenhållning - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Italien-Bolzano: Gaturenhållning

  • Publicerat
    14/12/2017
  • Tidsfrist
    19/01/2018
  • Anbudsöppning
    22/01/2018
  • Tilldelat
    30/10/2018
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Energie-Umweltbetriebe Bozen Ag
Plats för utförande
NUTS code: ITH10 Bolzano-Bozen
Köparens plats
NUTS code: ITH10 Bolzano-Bozen
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
90611000 Gaturenhållning
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
724,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
706,000.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
(S-451/2017)
Beskrivning

Dienst zum ordentlichen Reinigen von Straßen und Plätzen der Stadt Bozen AN SAmstagnachmittagen, Sonn- Und feiertagen (S-451/2017)

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://www.bandi-altoadige.it/index/index/locale/de_DE
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
22/01/2018 15:30
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
724,000.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
706,000.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Genossenschaftskonsortium Joti
Postadress: Via della Visitazione 42
Ort: Bolzano (BZ)
Postnummer: 39100
Land: ITA

Officiellt namn: Consorzio Joti Società Cooperativa Sociale
Postadress: Via della Visitazione 42
Ort: Bolzano (BZ)
Postnummer: 39100
Land: ITA
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.