Publications Office of the EU
D-Leipzig: Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

D-Leipzig: Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten

  • Publicerat
    11/06/2011
  • Tidsfrist
    07/07/2011
  • Anbudsöppning
    07/07/2011
  • Tilldelat
    08/08/2011
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
Inte tillgängligt
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: Inte tillgängligt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
377,349.87 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
445,758.85 EUR
Upphandlingens referensnummer
11 O 70260
Beskrivning

Pfosten-Riegel-Konstruktion/Alu-Fenster.

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Meddelandet gäller ett offentligt kontrakt
Villkor för anbudsöppning (datum)
07/07/2011 11:30
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
377,349.87 EUR
Slutligt kontraktsvärde
445,758.85 EUR
Tilldelning av kontrakt
Inte tillgängligt
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.