Publications Office of the EU
Schweiz-Zofingue: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Schweiz-Zofingue: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster

  • Publicerat
    09/03/2020
  • Tidsfrist
    27/04/2020
  • Anbudsöppning
    01/05/2020
  • Tilldelat
    22/06/2020
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
Office fédéral des routes OFROU succursale de Zofingue
Plats för utförande
NUTS code: CH0 Schweiz/Suisse/Svizzera
Köparens plats
NUTS code: CH0 Schweiz/Suisse/Svizzera
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
2,697,860.00 CHF
Upphandlingens referensnummer
Inte tillgängligt
Beskrivning

N02, 100103, espace de trafic lourd à Neuenkirch/auteur du projet construction pour les phases projet définitif (PDÉF)/décision d’approbation des plans (DAP) jusqu’à la mise en service incluse, achèvement

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Office fédéral des routes(OFROU) — succursale de Zofingue
Postadress: Brühlstrasse 3
Ort: Zofingue
Nuts-kod: CH0
Postnummer: 4800
Land: CHE
Kontaktperson: Gestion des projets centre, N02, 100103, auteur du projet de construction
Huvudadress: https://www.simap.ch
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
01/05/2020 23:59
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
2,697,860.00 CHF
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: B + S AG
Postadress: Weltpoststrasse 5
Ort: Bern
Postnummer: 3015
Land: CHE
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.