Publications Office of the EU
FARM F116-2025 - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

FARM F116-2025

  • Tilldelat
    17/09/2025
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
Servicio Navarro de Salud-Osasunbidea
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: ES220 Navarra
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
790,875.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
FARM F116-2025
Beskrivning

Acuerdo Público de Adquisición de Medicamentos exclusivos (FARM F116-2025) para el suministro de los medicamentos exclusivos con destino a los servicios de farmacia de los centros dependientes del Servicio Navarro de Salud-Osasunbidea.

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Inte tillgängligt
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Kriterium:
Typ: price
Beskrivning: No ha existido selección por parte del órgano de contratación, dado que únicamente un proveedor puede suministrar el medicamento por estar sometido a protección de patente.
Viktning (procentandel, exakt):
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
790,875.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: CHIESI ESPAÑA, S.A.U.
Postadress:
Ort: L'Hospitalet de Llobregat
Postnummer: 08908
Land:
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.