Publications Office of the EU
ND – Modernizace sólistických a sborových šaten a šaten orchestru v StD a vybavení šaten umělců v HB ND – část Historická budova ND - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

ND – Modernizace sólistických a sborových šaten a šaten orchestru v StD a vybavení šaten umělců v HB ND – část Historická budova ND

  • Publicerat
    28/05/2024
  • Tidsfrist
    30/06/2024
  • Anbudsöppning
    01/07/2024
  • Tilldelat
    08/10/2024
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
Národní divadlo
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: CZ010 Hlavní město Praha
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
39100000 Möbler
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
14,000,000.00 CZK
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
8,832,583.00 CZK
Upphandlingens referensnummer
VZ-2024-0026
Beskrivning

Předmětem plnění veřejné zakázky je uzavření kupní smlouvy, jejímž účelem je pořízení nového nábytku na míru, do šaten v Historické budově Národního divadla, dle specifikace a požadavků uvedených v přílohách této ZD.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://nen.nipez.cz/Zadavaci_postup/N006-24-V00009274
Anbud kan lämnas in
Elektronisk inlämning: krävs
https://nen.nipez.cz/Zadavaci_postup/N006-24-V00009274
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
01/07/2024 08:15
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Nejnižší nabídková cena
Uppskattat värde
14,000,000.00 CZK
Slutligt kontraktsvärde
8,832,583.00 CZK
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Ústav technológií a inovácií s.r.o.
Postadress:
Ort: Bratislava - mestská časť Karlova Ves
Postnummer: 841 04
Land:
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.