Publications Office of the EU
Ändring av provisionen till det offentliga företaget Navarra de Servicios y Tecnologías, S.A. (Nasertic), av det tekniska biståndsarbetet för kontoret för regeringsdata i Navarra. Teknikområden, innovation, datakultur och etik. (Utg. dat. 0005-0402-2022-000035) - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att texten har översatts automatiskt till ditt sökspråk

Ändring av provisionen till det offentliga företaget Navarra de Servicios y Tecnologías, S.A. (Nasertic), av det tekniska biståndsarbetet för kontoret för regeringsdata i Navarra. Teknikområden, innovation, datakultur och etik. (Utg. dat. 0005-0402-2022-000035)

  • Tilldelat
    14/05/2024
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Dirección General de Telecomunicaciones y Digitalización
Plats för utförande
NUTS code: anyw
Köparens plats
NUTS code: ES220 Navarra
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
236,542.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
0005-MC08-2024-000008
Beskrivning

Resolution 216E/2024 av den 30 april från generaldirektören för telekommunikation och digitalisering, om ändring av uppdraget till det offentliga företaget Navarra de Servicios y Tecnologías, S.A. (NASERTIC) för tekniskt biståndsarbete för Navarras regeringskansli. Områden som teknik, innovation, datakultur och etik inom ramen för planen för återhämtning, omvandling och resiliens (C11.I3 MRR).

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Inte tillgängligt
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Kriterium:
Typ: cost
Beskrivning: El presente anuncio se refiere a una ampliación de encargo realizado a un ente instrumental de la Administración de la Comunidad Foral de Navarra, cuyo régimen jurídico se deriva del artículo 8 de la Ley Foral 2/2018, de 13 de abril, de Contratos Públicos, y del Decreto Foral 23/2014, de 19 de febrero, por el que se regulan los encargos a entes instrumentales. La ampliación ha sido autorizada mediante "RESOLUCIÓN 216E/2024, de 30 de abril, del Director General de Telecomunicaciones y Digitalización, por la que se modifica el encargo a la empresa pública Navarra de Servicios y Tecnologías, S. A. (NASERTIC), de los trabajos de asistencia técnica para la Oficina del Dato de Gobierno de Navarra. Áreas de Tecnología, Innovación, de Cultura de los Datos y Ética en el marco del Plan de Recuperación, Transformación y Resiliencia (C11.I3 MRR)".
Viktning (procentandel, exakt):
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
236,542.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: NAVARRA DE SERVICIOS Y TECNOLOGÍAS, S.A.
Postadress:
Ort: Pamplona
Postnummer: 31012
Land:
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.