Publications Office of the EU
Rumänien-Arad: Elektricitet - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Rumänien-Arad: Elektricitet

  • Publicerat
    25/06/2020
  • Tidsfrist
    24/07/2020
  • Anbudsöppning
    24/07/2020
  • Tilldelat
    09/09/2020
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
Compania de ApĂ Arad S.A.
Plats för utförande
NUTS code: RO421 Arad
Köparens plats
NUTS code: RO421 Arad
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
09310000 Elektricitet
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
13,357,169.52 RON
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
35,531,166.30 RON
Upphandlingens referensnummer
1683483_2020_PAAPD1112640
Beskrivning

Achiziţionare energie electrica medie si joasa tensiune pentru toate punctele de consum apartinând Companiei de Apă Arad S.A., în condiţiile respectării în totalitate a cerinţelor din caietul de sarcini anexat de la orice furnizor titular de licenţă de furnizare a energiei electrice.
Cantitatile minime si maxime stabilite de entitatea contractanta sunt cele precizate in caietul de sarcini si reprezinta estimari ale unor cantitati care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord-cadru si nu cantitatile exacte care vor fi achizitionate, acestea din urma putand fi mai mici, egale sau mai mari, raportat la cele estimate, in functie de dinamica consumului de energie. Daca in perioada de derulare a contractului se impune racordarea si a altor puncte de consum care nu au fost mentionate in prezentul caiet de sarcini, se vor incheia acte aditionale la contract pentru preluarea acestora, in aceleasi conditii ca cele definite in contractul incheiat intre parti. La fel se va proceda daca in perioada cuprinsa intre data semnarii contractului subsecvent si debutul furnizarii se impune racordarea si a altor puncte de consum.
Numarul de zile pâna la care se pot solicita clarificari înainte de data-limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 14, fara capete (inainte de data-limita de depunere a ofertelor).
Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari: in a 10-a zi inainte de termenul-limita de depunere a ofertelor.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Compania de Apă Arad S.A.
Nationellt organisationsnummer: RO 1683483
Postadress: Str. Sabin Drăgoi nr. 2-4
Ort: Arad
Nuts-kod: RO421
Postnummer: 310178
Land: ROU
Kontaktperson: Detalii tehnice – Bosneag Diana, detalii procedură – Bandur Gheorghina
Huvudadress: www.caaarad.ro
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Ramavtal med single Aktör
Villkor för anbudsöppning (datum)
24/07/2020 15:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
13,357,169.52 RON
Slutligt kontraktsvärde
35,531,166.30 RON
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Getica 95 Com S.R.L.
Postadress: Str. Dorobanți nr. 20
Ort: Râmnicu Sărat
Postnummer: 125300
Land: ROU
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.