Publications Office of the EU
Nederländerna-Haag: Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Nederländerna-Haag: Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör

  • Publicerat
    30/07/2021
  • Tidsfrist
    12/11/2021
  • Tilldelat
    06/12/2021
  • I dag
    06/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
Ministerie van Defensie
Plats för utförande
NUTS code: NL Nederland
Köparens plats
NUTS code: NL Nederland
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
1,446,281.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
87219928900
Beskrivning

Het betreft een aanbesteding t.b.v. het Defensie KPU-bedrijf voor het sluiten van een vierjarige raamovereenkomst voor het op afroep leveren van maatwerk representatieve uniformkleding.
De te leveren Producten betreffen de zogeheten "nette/representatieve uniformkleding" (bijvoorbeeld het dagelijks tenue, gelegenheidstenue, ceremonieeltenue, avondtenue etc.) en de hieraan gerelateerde uitmonsteringen (bijvoorbeeld insignes, passanten, koorden etc.). De reguliere confectie maten en de herstel, verstel en opmaak werkzaamheden (het zogeheten "verpompen") vallen niet onder scoop van deze aanbesteding.
Ondernemers die graag nadere informatie willen over het gebruik van Negometrix, kunnen diverse instructies raadplegen op:
https://support.negometrix.com/nl/support/home

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Ministerie van Defensie
Nationellt organisationsnummer: 27370985
Postadress: Kalvermarkt 32
Ort: Den Haag
Nuts-kod: NL
Postnummer: 2511 CB
Land: NLD
Kontaktperson: Wessel van Leeuwen
Huvudadress: http://www.defensie.nl
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Ramavtal med single Aktör
Villkor för anbudsöppning (datum)
Kontrollera länkade dokument för detaljer
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
1,446,281.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: George Pisa en Zn. Tailleurs B.V.
Postadress:
Ort: eindhoven
Postnummer:
Land: NLD
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.