Publications Office of the EU
Portugal-Ribeira Grande: Hantering av ofarligt avfall - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Portugal-Ribeira Grande: Hantering av ofarligt avfall

  • Publicerat
    27/06/2018
  • Tidsfrist
    23/07/2018
  • Tilldelat
    13/12/2018
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
MUSAMI — Operações Municipais do Ambiente, E. I. M., S. A.
Plats för utförande
NUTS code: PT200 Região Autónoma dos Açores
Köparens plats
NUTS code: PT200 Região Autónoma dos Açores
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
90513000 Hantering av ofarligt avfall
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
4,017,167.49 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
2,348,889.80 EUR
Upphandlingens referensnummer
01/2018
Beskrivning

Prestação de serviços de exploração do ecoparque I e II da ilha de São Miguel.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: MUSAMI — Operações Municipais do Ambiente, E. I. M., S. A.
Postadress: Rua Engenheiro Arantes de Oliveira, 15 B
Ort: Ribeira Grande
Nuts-kod: PT200
Postnummer: 9600-228
Land: PRT
Huvudadress: http://saphety.com/pt-PT/saphetygov
Elektroniskt via:
http://saphety.com/pt-PT/saphetygov
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
CPV-kod
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
4,017,167.49 EUR
Slutligt kontraktsvärde
2,348,889.80 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: SUMA, Serviços Urbanos e Meio Ambiente, S. A.
Postadress:
Ort: Ponta Delgada
Postnummer:
Land: PRT

Officiellt namn: SIGA, Sistema Integrado de Gestão Ambiental, S. A.
Postadress:
Ort: Ponta Delgada
Postnummer:
Land: PRT
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.