Publications Office of the EU
Frankrike-Toulon: Städning - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrike-Toulon: Städning

  • Publicerat
    19/06/2020
  • Tidsfrist
    31/07/2020
  • Anbudsöppning
    03/08/2020
  • Tilldelat
    03/11/2020
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
Mindef/EMA/DC SCA/PFAF SE
Plats för utförande
NUTS code: FRL04 Bouches-du-Rhône
Köparens plats
NUTS code: FRL05 Var
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
90910000 Städning
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
3,571,320.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
3,724,800.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
DAF_2020_000844
Beskrivning

Nettoyage des locaux, de la vitrerie, prestations de plonge (laverie) nettoyage des locaux de plonge et de restauration de divers organismes militaires relevant du groupement de soutien de la base de défense de Marseille/Aubagne (soutien courant) et des bâtiments hébergement et hôtellerie gérés par les Établissements publics administratifs (EPA sur fonds propres) le cercle mess de la base de défense de Marseille/Aubagne et le cercle mixte de la légion étrangère situé à Aubagne — trois postes. Les informations relatives aux prestations forfaitaires à effectuer ainsi qu'au nombre de repas servis dans tous les centres de restauration sont mentionnées dans les CT et les volets A à C du CCTP.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
http://www.marches-publics.gouv.fr
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Ramavtal med single Aktör
Villkor för anbudsöppning (datum)
03/08/2020 09:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
3,571,320.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
3,724,800.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Atalian Proprété PACA
Postadress: 151 avenue des Aygalades
Ort: Marseille
Postnummer: 13015
Land: FRA
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.