Publications Office of the EU
WCCC25 068 Designteam för tidigare Bank of Ireland Lismore - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

- anger att texten har översatts automatiskt till ditt sökspråk

WCCC25 068 Designteam för tidigare Bank of Ireland Lismore

  • Publicerat
    04/04/2025
  • Tidsfrist
    02/05/2025
  • Anbudsöppning
    02/05/2025
  • I dag
    06/09/2026
Status
Inlämning avslutad
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Waterford City and County Council_103683
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: IE052 South-East
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
71221000 Arkitekttjänster avseende byggnader
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
100,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Upphandlingens referensnummer
Inte tillgängligt
Beskrivning

Waterford City och County Council vill upphandla en arkitektledd tvärvetenskaplig designgrupp för den tidigare Bank of Ireland-byggnaden i Lismore. Den utvalda anbudsgivaren kommer att vara skyldig att slutföra den interna designlayouten, utarbeta anbudsdokument, övervaka och hantera byggfasen och utföra roller som PSDP och arbetsgivarrepresentant. Det erforderliga teamet kommer att omfatta följande kompetensuppsättningar Arkitekt och arbetsgivarrepresentant Landskapsarkitekt Byggnadsingenjör Kvantitetsinspektör Projektledare för designprocessen

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://www.etenders.gov.ie/epps/cft/viewTenders.do?resourceId=5408332
Anbud kan lämnas in
Elektronisk inlämning: krävs
https://www.etenders.gov.ie/epps/cft/viewTenders.do?resourceId=5408332
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
02/05/2025 16:30
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Inte tillgängligt
Uppskattat värde
100,000.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
Inte tillgängligt
Tilldelning av kontrakt
Inte tillgängligt
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.