Publications Office of the EU
Polen-Lubrza: Avfallstjänster - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Polen-Lubrza: Avfallstjänster

  • Publicerat
    10/10/2023
  • Tidsfrist
    08/11/2023
  • Anbudsöppning
    08/11/2023
  • Tilldelat
    21/11/2023
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
GMINA LUBRZA
Plats för utförande
NUTS code: PL43 Lubuskie
Köparens plats
NUTS code: PL432 Zielonogórski
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
90500000 Avfallstjänster
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
3,277,778.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
6,571,928.00 PLN
Upphandlingens referensnummer
ZP.271.10.2023
Beskrivning

Przedmiotem zamówienia jest usługa w zakresie odbioru i zagospodarowania ( odzysk lub unieszkodliwienie ) odpadów komunalnych od wszystkich właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niektórych nie zamieszkałych ( budynków użyteczności publicznej ) oraz odbiór i zagospodarowanie odpadów z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych ( PSZOK) na terenie gminy Lubrza w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz poziomów ograniczenia składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://ezamowienia.gov.pl/pl/
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
08/11/2023 11:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
3,277,778.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
6,571,928.00 PLN
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: TRANS-FORMACJA Marcin Wijatyk
Postadress:
Ort: Ołobok
Postnummer: 66-213
Land: POL
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.