Publications Office of the EU
Takarbeten - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

- anger att texten har översatts automatiskt till ditt sökspråk

Takarbeten

  • Tilldelat
    29/02/2024
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
Kreisausschuss des Landkreises Darmstadt-Dieburg für den Eigenbetrieb Da-Di-Werk Gebäude
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: DE711 Darmstadt, Kreisfreie Stadt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
69,193.75 EUR
Upphandlingens referensnummer
23-2-009/23007233/A23/DA
Beskrivning

Huvudsakliga kvantiteter i LV ”Takarbeten i befintliga byggnader 004 och 005 (Sverige och Buxbaumbau)”: - Rivning av taktäckning med Storbritannien (obelastade): 307 m2 - Återmontering av korrugerad fibercementbeläggning med Storbritannien: ca 307 m2 - VVS-arbeten, rännmontageplåt, hängande takränna: 50 - Nederbördsrör DN70: 31 m - ny takmonterad ljuslist l/b ca 3, 75/1,10m, h= 55 cm: 1 styck

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Inte tillgängligt
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Tilldelningsmetod
Preis
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
69,193.75 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Erich Vogler GmbH & Co. Industriebedachungen und Flachdachbau KG
Postadress:
Ort: Frankfurt am Main
Postnummer: 60488
Land:
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.