Publications Office of the EU
Tyskland-Greifswald: Byggtekniska konstruktionstjänster - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Greifswald: Byggtekniska konstruktionstjänster

  • Publicerat
    05/07/2022
  • Tidsfrist
    01/08/2022
  • Tilldelat
    12/12/2022
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Landkreis Vorpommern-Greifswald, SG Zentrale Vergabestelle
Plats för utförande
NUTS code: DE80N Vorpommern-Greifswald
Köparens plats
NUTS code: DE80N Vorpommern-Greifswald
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
600,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
1.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
Inte tillgängligt
Beskrivning

Der Landkreis Vorpommern-Greifswald schreibt im Verhandlungsverfahren mit Teilnahmewettbewerb die Planungsleistungen für das Los 2 Leitstellenplanung, im Rahmen des Neubaus des Gefahrenabwehrzentrums in Greifswald (GAZ) europaweit aus. In Zusammenhang sollen die Räume für die ILS sowie den Führungsstab (FüSt.) neu errichtet werden. In das GAZ ziehen neben ILS und FüSt. die Brandschutzdienststelle des Landkreises mit den Bereichen Vorbeugender und Abwehrender Brandschutz sowie Katastrophenschutz und der Eigenbetrieb Rettungsdienst (Verwaltung, Telenotarztzentrale und ärztliche Leitung des Rettungsdienstes im Landkreis).
Der Auftrag bezieht sich ausdrücklich ausschließlich auf Planungsleistungen für die ILS und den Führungsstab.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://www.subreport.de/E38393864
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
600,000.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
1.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: AWADES GmbH & Co. KG
Postadress: Höftersbusch 1
Ort: Lengerich
Postnummer: 49838
Land: DEU
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.