Publications Office of the EU
Polen-Kędzierzyn-Koźle: Elektricitet, värme, sol- och kärnenergi - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Polen-Kędzierzyn-Koźle: Elektricitet, värme, sol- och kärnenergi

  • Publicerat
    22/06/2021
  • Tidsfrist
    30/07/2021
  • Tilldelat
    14/09/2021
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
Gmina Kędzierzyn-Koźle, Urząd Miasta, Wydział Zamówień Publicznych
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: PL524 Opolski
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
09300000 Elektricitet, värme, sol- och kärnenergi
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
13,637,118.21 PLN
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
18,974,283.97 PLN
Upphandlingens referensnummer
ZP.271.1.27.2021.AP
Beskrivning

Dostawa w roku 2022 energii elektrycznej do obiektów zarządzanych przez jednostki sektora finansów publicznych oraz państwowe i samorządowe osoby prawne z terenu województwa opolskiego i śląskiego
Zakres zamówienia obejmuje:
1. dostawę energii elektrycznej (zwanej dalej „EE”) dla odbiorców z obszaru województwa opolskiego i śląskiego, którzy w dniach 20.02-16.04.2021 r. upoważnili Gminę Kędzierzyn-Koźle do wspólnego przeprowadzenia postępowania i udzielenia zamówienia publicznego na dostawę energii elektrycznej w roku 2022 do obiektów zarządzanych przez jednostki sektora finansów publicznych z terenu województwa opolskiego i śląskiego. Zamówienie obejmuje zapotrzebowanie na EE dla obiektów administrowanych przez:
- urzędy gmin i gminne jednostki organizacyjne,
- starostwa powiatowe i powiatowe jednostki organizacyjne,
- instytucje kultury,
- samorządowe osoby prawne,
- pozostałe jednostki sektora finansów publicznych.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Gmina Kędzierzyn-Koźle, Urząd Miasta, Wydział Zamówień Publicznych
Postadress: Piramowicza 32/417, III p.
Ort: Kędzierzyn-Koźle
Nuts-kod: PL524
Postnummer: 47-200
Land: POL
Kontaktperson: Daniel Bul
Huvudadress: https://e-propublico.pl/
Elektroniskt via:
https://e-propublico.pl/Zamawiajacy/AktualneOgloszenia?zamawiajacyId=f15dda4c-01df-4c59-b90f-a767d9826443
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Kontrollera länkade dokument för detaljer
Köpare
Zakład Komulany Głogówek Sp. z o.o.
Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski
Miasto Radlin
Zarządca Wspólnoty Mieszkaniowej - Zakład Gospodarki Komunalnej w Radlinie
Raciborskie Centrum Kultury
Muzeum w Raciborzu
Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu
Miejska Biblioteka Publiczna w Radlinie
Brzeskie Centrum Medyczne
Wodociągi i Kanalizacja AKWA Sp. z o.o. w Nysie
Miasto Pszów
Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu
Miejski Ośrodek Kultury
Nyska Energetyka Cieplna - Nysa Sp. z o.o.
Miejski Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Kędzierzynie-Koźlu
Powiat Brzeski
Gmina Głogówek
Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o.
Gmina Krapkowice
Miejski Ośrodek Kultury w Pszowie
Zespół Opieki Zdrowotnej w Białej
Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu
Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Krapkowicach
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Głubczycach
Miasto Racibórz
Biblioteka Publiczna Miasta Pszów
Powiat Raciborski
Krapkowicki Dom Kultury
Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Głogówku
Raciborskie Centrum Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu
Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Kędzierzynie-Koźlu Sp. z o.o.
Dom Pomocy Społecznej w Klisinie
Powiatowy Urząd Pracy w Kędzierzynie-Koźlu
Powiat Głubczycki
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu
Miejski Zakład Komunikacyjny Sp. z o.o.
Czysty Region Sp. z o.o.
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy sp. z o.o.
Powiat Prudnicki
Muzeum Ziemi Kozielskiej
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
13,637,118.21 PLN
Slutligt kontraktsvärde
18,974,283.97 PLN
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Tauron Sprzedaż Sp. z o.o.
Postadress:
Ort: Kraków
Postnummer: 30-417
Land: POL
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.