Publications Office of the EU
Spanien-Vitoria-Gasteiz: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Spanien-Vitoria-Gasteiz: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar

  • Publicerat
    18/03/2017
  • Tidsfrist
    24/04/2017
  • Anbudsöppning
    23/05/2017
  • Tilldelat
    26/10/2017
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
Dirección General, Osakidetza-Servicio Vasco de Salud
Plats för utförande
NUTS code: ES21 País Vasco
Köparens plats
NUTS code: ES211 Araba/Álava
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
6,431,927.05 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
1,451,969.60 EUR
Se varje delkontrakt för närmare uppgifter
Antal delkontrakt
10
Upphandlingens referensnummer
G/110/20/1/0533/OSC1/0000/022017
Beskrivning

Suministro de compresas, gasas y vendas para las organizaciones sanitarias de Osakidetza.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Dirección General, Osakidetza-Servicio Vasco de Salud
Nationellt organisationsnummer: S5100023J
Postadress: c/ Álava, 45
Ort: Vitoria-Gasteiz
Nuts-kod: ES211
Postnummer: 01006
Land: ESP
Kontaktperson: Subdirección de Compras, Obras y Servicios Estratégicos
Huvudadress: http://www.osakidetza.euskadi.eus
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Ramavtal med single Aktör
Villkor för anbudsöppning (datum)
23/05/2017 13:00
Plats för utförande
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.