Publications Office of the EU
Rumänien-Otopeni: Reparation och underhåll av militära luftfartyg, robotar och rymdfarkoster - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Rumänien-Otopeni: Reparation och underhåll av militära luftfartyg, robotar och rymdfarkoster

  • Tilldelat
    15/09/2014
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Inte tillgängligt
Plats för utförande
NUTS code: RO122 Braşov
Köparens plats
NUTS code: Inte tillgängligt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
50650000 Reparation och underhåll av militära luftfartyg, robotar och rymdfarkoster
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
4,700,000.00
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
4,700,000.00 RON
Upphandlingens referensnummer
1124BC
Beskrivning

Reparatie capitala elicopter IAR-316B nr. 57:
— revizie majora la celula, instalatii si sisteme;
— reparatie capitala la BRp, ARP, CTS, BRS, RL, ambreiaj, tren aterizare;
— reparatie capitala prin schimb 1/1 motor ARTOUSTE III-B.

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Not applicable
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
4,700,000.00
Slutligt kontraktsvärde
4,700,000.00 RON
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: IAR S.A.
Postadress: Str. Aeroportului nr. 1
Ort: Ghimbav
Postnummer: 507075
Land: ROU
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.