Publications Office of the EU
Tyskland-Frankfurt am Main: Vuxen- och annan undervisning - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Frankfurt am Main: Vuxen- och annan undervisning

  • Publicerat
    11/05/2022
  • Tidsfrist
    10/06/2022
  • Tilldelat
    12/07/2022
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Bundesagentur für Arbeit Regionales Einkaufszentrum Südwest
Plats för utförande
NUTS code: DE Deutschland
Köparens plats
NUTS code: DE Deutschland
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
80400000 Vuxen- och annan undervisning
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
0.01 EUR
Upphandlingens referensnummer
401-22-45ind-50035
Beskrivning

Konzeption und Durchführung der individuellen Maßnahme Modulares Coaching Center (MCC) nach § 45 Abs. 1 S. 1 Nr. Drittes Sozialgesetzbuch (SGB III) für ca. 1.440 Teilnehmende im Bezirk des Regionalen Einkaufszentrums Südwest.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
http://www.evergabe-online.de
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Villkor för anbudsöppning (datum)
Kontrollera länkade dokument för detaljer
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Die Zuschlagskriterien und deren Gewichtung sind den Vergabeunterlagen zu entnehmen. Der Zuschlag wird auf das wirtschaftlichste Angebot erteilt. Grundlage dafür ist die Bewertung, ob und inwieweit das Angebot die in den Dateien A_Wertungshinweise.pdf und A_Bewertungsmatrix.pdf der Vergabeunterlagen vorgegebenen Zuschlagskriterien erfüllt. Das wirtschaftlichste Angebot bestimmt sich nach dem besten Preis-Leistungs-Verhältnis.
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
0.01 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: USS GmbH
Postadress: Neulandstr. 6
Ort: Sinsheim
Postnummer: 74889
Land: DEU

Officiellt namn: USS Personal GmbH
Postadress:
Ort: Sinsheim
Postnummer:
Land: DEU
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.