Publications Office of the EU
Tyskland-Bad Homburg: Anläggningsarbete - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Bad Homburg: Anläggningsarbete

  • Publicerat
    01/03/2023
  • Tidsfrist
    03/04/2023
  • Anbudsöppning
    03/04/2023
  • Tilldelat
    09/05/2023
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
Deutsches Jugendherbergswerk
Plats för utförande
NUTS code: DE724 Marburg-Biedenkopf
Köparens plats
NUTS code: DE718 Hochtaunuskreis
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45000000 Anläggningsarbete
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
2,520,533.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
2,482,610.50 EUR
Upphandlingens referensnummer
23-04-03-1000
Beskrivning

Das Deutsche Jugendherbergswerk (Landesverband Hessen e. V.) beabsichtigt die bestehende Jugendherberge vollständig und komplett abzubrechen. Ein Neubau der Jugendherberge soll bis ca. August 2025 fertiggestellt sein.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://www.dtvp.de/Satellite/notice/CXP4YJV6FJR
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
03/04/2023 10:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
2,520,533.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
2,482,610.50 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Fritz Meyer GmbH
Postadress: Schlossplatz 1a
Ort: Altenkirchen
Postnummer: 57610
Land: DEU
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.