Publications Office of the EU
PL-Gdansk: Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

PL-Gdansk: Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster

  • Publicerat
    22/11/2011
  • Tidsfrist
    28/12/2011
  • Anbudsöppning
    28/12/2011
  • Tilldelat
    25/01/2012
  • I dag
    06/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Uniwersytet Gdański,
Plats för utförande
NUTS code: PL634 Gdański
Köparens plats
NUTS code: Inte tillgängligt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
1,382,114.00 PLN
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
1,094,700.00 PLN
Upphandlingens referensnummer
A120-211-196/11/GR
Beskrivning

2.1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej (wielobranżowy projekt koncepcyjny, projekt budowlany wraz z pozwoleniem na budowę, projekty wykonawcze, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiary robót, kosztorys inwestorski, harmonogram finansoworzeczowy realizacji inwestycji, materiały do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko) wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania inwestycyjnego:
„Budynek Instytutu Biotechnologii Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w Kampusie Oliwa”.
Kod Klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień: 71.24.00.00-2 (Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania).
Dokumentację należy wykonać w fazie projektu: koncepcyjnego, budowlanego i wykonawczego poprzedzonych wstępną koncepcją technologiczno-architektoniczną sporządzoną przez Wykonawcę na etapie składania oferty i stanowiącą ofertę.

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Meddelandet gäller ett offentligt kontrakt
Villkor för anbudsöppning (datum)
28/12/2011 12:15
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
1,382,114.00 PLN
Slutligt kontraktsvärde
1,094,700.00 PLN
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Warsztatem Architektury Pracownia Autorska Krzysztof Kozłowski
Postadress: ul. Armii Krajowej 85
Ort: Sopot
Postnummer: 81-844
Land: POL
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.