Publications Office of the EU
Tyskland-Berlin: Programrelaterade tjänster - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Berlin: Programrelaterade tjänster

  • Publicerat
    29/04/2022
  • Tidsfrist
    27/05/2022
  • Anbudsöppning
    27/05/2022
  • Tilldelat
    13/06/2022
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
Charité Universitätsmedizin Berlin
Plats för utförande
NUTS code: DE30 Berlin
Köparens plats
NUTS code: DE300 Berlin
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
72260000 Programrelaterade tjänster
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
1.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
1.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
AL 34/22
Beskrivning

Die Charité - Universitätsmedizin Berlin, Charitéplatz 1, 10117 Berlin veröffentlicht ein Vergabeverfahren, dessen Ausschreibungsgegenstand der Abschluss eines Rahmenvertrages über SAP-Beratungs- und Projektentwicklungsleistungen in den SAP-Modulen CO, BW, Netweaver Portal, BO, FI, MM, SD, SRM, HCM, IS-H, PaPM, UI5/FIORI ist.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://vergabeplattform.charite.de?tid=09f8c4fa010122076bbc6402dce9ecb9
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Ramavtal med single Aktör
Villkor för anbudsöppning (datum)
27/05/2022 11:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
1.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
1.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: SAP Deutschland SE & Co. KG
Postadress: Tesdorpfstraße 8
Ort: Hamburg
Postnummer: 20148
Land: DEU
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.