Publications Office of the EU
Mottagning och behandling av material för avfallsförbränning - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Mottagning och behandling av material för avfallsförbränning

  • Publicerat
    04/12/2023
  • Tidsfrist
    12/01/2024
  • Anbudsöppning
    15/01/2024
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
LSR Landskrona-Svalövs Renhållnings AB
Plats för utförande
NUTS code: Inte tillgängligt
Köparens plats
NUTS code: SE224 Skåne län
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
90513300 Avfallsförbränning
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
30,000,000.00 SEK
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Upphandlingens referensnummer
2023-459
Beskrivning

LSR tar emot avfall för förbränning genom inhämtning vid hushållens fastigheter i form av restavfall samt i form av grovavfall från återvinningscentraler. Utöver det samlas även träskyddsbehandlat trä in för förbränning via våra återvinningscentraler. Upphandlingens syfte är att upphandla behandling genom förbränning för förekommande fraktioner.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://tendsign.com/doc.aspx?MeFormsNoticeId=3041&GoTo=Tender
Anbud kan lämnas in
Elektronisk inlämning: krävs
https://tendsign.com/doc.aspx?MeFormsNoticeId=3041&GoTo=Tender
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Villkor för anbudsöppning (datum)
15/01/2024 00:00
Plats för utförande
Inte tillgängligt
Tilldelningsmetod
Kriterium:
Typ: price
Beskrivning:
Viktning (procentandel, exakt):
Uppskattat värde
30,000,000.00 SEK
Slutligt kontraktsvärde
Inte tillgängligt
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: SYSAV Industri AB
Postadress:
Ort: MALMÖ
Postnummer: 20213
Land:
Officiellt namn: Öresundskraft Kraft & Värme Aktiebolag
Postadress:
Ort: HELSINGBORG
Postnummer: 25106
Land:
Officiellt namn: Halmstads Energi och Miljö AB
Postadress:
Ort: HALMSTAD
Postnummer: 30102
Land:
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.