Publications Office of the EU
Tyskland-Sangerhausen: Besiktning av avlopp - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Tyskland-Sangerhausen: Besiktning av avlopp

  • Publicerat
    27/10/2018
  • Tidsfrist
    30/11/2018
  • Anbudsöppning
    30/11/2018
  • Tilldelat
    07/02/2019
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Wasserverband Südharz
Plats för utförande
NUTS code: DEE0A Mansfeld-Südharz
Köparens plats
NUTS code: DEE0A Mansfeld-Südharz
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
90491000 Besiktning av avlopp
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
904,669.00 EUR
Se varje delkontrakt för närmare uppgifter
Antal delkontrakt
4
Upphandlingens referensnummer
2019-AW-09
Beskrivning

Folgende Leistungen sind im Wesentlichen auszuführen
Kanalinspektion im Verbandsgebiet des WVB Südharz vom 4.2.2019 bis 31.12.2019
Los 1: Kanalinspektion der Kernstadt Sangerhausen
Kanalinspektion DN 150 – DN 1 000 ca. 80 km
Schachtinspektion 1600 Stück
Los 2: Kanalinspektion des Östlichen Verbandsgebietes
Kanalinspektion DN 150 – DN 1 000 ca. 50 km
Schachtinspektion 1 000 Stück
Los 3: Kanalinspektion des Mittleren Verbandsgebietes
Kanalinspektion DN 150 – DN 1 000 ca. 55 km
Schachtinspektion 1 100 Stück
Los 4: Kanalinspektion des Westlichen Verbandsgebietes
Kanalinspektion DN 150 – DN 1 000 ca. 50 km
Schachtinspektion 1 000 Stück

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Wasserverband Südharz
Postadress: Am Brühl 7
Ort: Sangerhausen
Nuts-kod: DEE0A
Postnummer: 06526
Land: DEU
Kontaktperson: Vergabestelle Wasserverband Südharz
Huvudadress: https://www.wasser-suedharz.de
Elektroniskt via:
https://www.evergabe-online.de/tenderdetails.html?id=222876
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
30/11/2018 10:30
Plats för utförande
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.