Publications Office of the EU
Preliminärt marknadssamråd – icke-bindande – som inletts i enlighet med artikel 77.1 i lagstiftningsdekret nr 36/2023 för att kontrollera referensmarknaden för tillhandahållande av ordinarie och extraordinära underhållstjänster, assistans och utbildning av personal för röntgenskanningssystem för containrar (nr 5 modell HCVG 6033 Vizual) - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att texten har översatts automatiskt till ditt sökspråk

Preliminärt marknadssamråd – icke-bindande – som inletts i enlighet med artikel 77.1 i lagstiftningsdekret nr 36/2023 för att kontrollera referensmarknaden för tillhandahållande av ordinarie och extraordinära underhållstjänster, assistans och utbildning av personal för röntgenskanningssystem för containrar (nr 5 modell HCVG 6033 Vizual)

  • Aviserat
    27/02/2024
  • I dag
    03/09/2026
Status
Inaktiv
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Agenzia delle Dogane e dei Monopoli
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: ITI43 Roma
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
50530000 Reparation och underhåll av maskiner
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
Förfarandet är avslutat
Upphandlingens referensnummer
Inte tillgängligt
Beskrivning

Syftet med detta meddelande är att - Att testa referensmarknadens nuvarande potential, de möjliga lösningar som finns tillgängliga samt de genomsnittliga prisvillkor som tillämpas för tillhandahållande av ordinarie och extraordinära underhållstjänster, assistans och utbildning av personal för röntgenskanningsanläggningar för lastcontainrar (nr 5 modell HCVG 6033 Vizual). Ta reda på om det finns fler än en ekonomisk aktör som kan vara intresserad av att tillhandahålla de tjänster som omfattas av detta samråd och som kan utföra all den verksamhet som krävs eftersom de uppfyller de nödvändiga kraven. - Säkerställa största möjliga publicitet för själva initiativet, för att säkerställa största möjliga spridning av information och uppnå ett så effektivt deltagande av berörda parter som möjligt. Detta meddelande syftar inte direkt till tilldelning av kontrakt och utgör inte – på något sätt – en anbudsinfordran eller ett erbjudande till allmänheten (i enlighet med artikel 1336 i civillagen). Deltagare i det marknadssamråd som inleds på detta sätt kommer inte att få någon rätt att delta i något förfarande som byrån kan inleda till följd av samrådet. Den intresseanmälan som lämnas in av den ekonomiska aktören är därför inte på något sätt bindande för byrån, som förbehåller sig rätten att under alla omständigheter skjuta upp, förlänga, ändra och/eller avbryta samrådet om detta offentliga meddelande och/eller att inte gå vidare med något efterföljande tilldelningsförfarande, utan att sökandena kan göra anspråk på någon rättighet eller något anspråk, inte ens enligt artiklarna 1337 och 1338 i civillagen.

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Inte tillgängligt
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Tilldelningsmetod
Inte tillgängligt
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
Förfarandet är avslutat
Tilldelning av kontrakt
Förfarandet är avslutat
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.