Publications Office of the EU
Italien-Rom: Delar till järnvägs-, spårvägslok eller rullande materiel; trafikledningsutrustning för järnvägar - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Italien-Rom: Delar till järnvägs-, spårvägslok eller rullande materiel; trafikledningsutrustning för järnvägar

  • Publicerat
    11/06/2021
  • Tidsfrist
    07/07/2021
  • Tilldelat
    08/11/2022
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Supplies
Återstartad upphandling
No
Köpare
Trenitalia S.p.A. - Direzione Logistica Industriale
Plats för utförande
NUTS code: IT Italia
Köparens plats
NUTS code: IT Italia
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
34630000 Delar till järnvägs-, spårvägslok eller rullande materiel; trafikledningsutrustning för järnvägar
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
3,000,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
2,930,808.88 EUR
Upphandlingens referensnummer
Inte tillgängligt
Beskrivning

eGPN 9048 Progettazione, fornitura a nuovo ed installazione prototipi del Nuovo Sistema Anti pattinante su loco E402 B della Direzione BAV.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Trenitalia SpA — direzione Logistica industriale
Postadress: piazza della Croce Rossa 1
Ort: Roma
Nuts-kod: IT
Postnummer: 00161
Land: ITA
Huvudadress: www.acquistionline.trenitalia.it
Elektroniskt via:
www.acquistionline.trenitalia.it
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Inte tillgängligt
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
3,000,000.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
2,930,808.88 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: KNORR-BREMSE RAIL SYSTEMS ITALIA SRL
Postadress:
Ort: Campi Bisenzio
Postnummer:
Land: ITA
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.