Publications Office of the EU
Inköp och leverans av Magnetisk Resonans II - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

- anger att texten har översatts automatiskt till ditt sökspråk

Inköp och leverans av Magnetisk Resonans II

  • Publicerat
    14/04/2026
  • Tidsfrist
    17/04/2026
  • Anbudsöppning
    17/04/2026
  • Tilldelat
    04/05/2026
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: PL416 Kaliski
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
33113000 MRT-utrustning
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
8,504,945.00 PLN
Upphandlingens referensnummer
24/26
Beskrivning

Kontraktsföremålet enligt detta förfarande är tillhandahållande av magnetisk resonanstomografi tillsammans med utrustning och integrering med PACS/RIS-systemet och anpassning av rum.Entreprenören är enligt kontraktsföremålet skyldig att utföra nödvändiga anpassningsarbeten i rum som är avsedda för installation av magnetisk resonanstomografi i enlighet med det funktionsprogram (PFU) som bifogas kravspecifikationerna för kontraktsvillkoren (SWZ) – (bilaga 8). Entreprenören är skyldig att utarbeta konstruktionsdokumentation och på grundval av denna utföra byggnadsarbeten som inbegriper anpassning av lokaler. Den detaljerade beskrivningen/villkoren/kraven avseende kontraktsföremålet ingår i det utkast till kontrakt som utgör bilaga 7 till kravspecifikationerna och Detaljerade krav på de tekniska parametrarna och användningsparametrarna för kontraktsföremålet finns i bilaga 2b till avtalsvillkoren, dvs. i Erbjudandeformuläret - tekniska parametrar och användningsparametrar.

Inlämningsmetod
Elektroniskt via:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f3ae0c91-785e-40fd-af12-66e144e9959a
Anbud kan lämnas in
Elektronisk inlämning: krävs
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f3ae0c91-785e-40fd-af12-66e144e9959a
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
17/04/2026 10:30
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
termin udzielonej gwarancji
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
8,504,945.00 PLN
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Siemens Healthcare Sp. z o. o.
Postadress:
Ort: Warszawa
Postnummer: 03-821
Land:
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.