Publications Office of the EU
Polen-Kielce: Försäkringar - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Polen-Kielce: Försäkringar

  • Publicerat
    28/03/2022
  • Tidsfrist
    05/05/2022
  • Tilldelat
    24/05/2022
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
No
Köpare
Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach
Plats för utförande
NUTS code: PL721 Kielecki
Köparens plats
NUTS code: PL721 Kielecki
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
66510000 Försäkringar
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
9,259,200.00 PLN
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
9,259,200.00 PLN
Upphandlingens referensnummer
EZ/66/2022
Beskrivning

1. Przedmiotem zamówienia jest „Grupowe ubezpieczenie na życie pracowników Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach oraz ich małżonków, partnerów życiowych, pełnoletnich dzieci”.
2. Szczegółowe informacje na temat przedmiotu zamówienia znajdują się w Załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.
3. Zamawiający przewiduje możliwości zastosowania prawa opcji polegającego na przedłużeniu obowiązywania umowy na okres kolejnych 12 miesięcy od 01.07.2025r. do 30.06.2026 r. z zastosowaniem zasad, stawek/składek wskazanych przez Wykonawcę dla zamówienia podstawowego. Warunkiem skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji jest dysponowanie przez niego odpowiednimi środkami.
Zamawiający poinformuje Wykonawcę o zamiarze skorzystania z prawa opcji najpóźniej na 6 miesięcy przed zakończeniem 36 miesięcznego okresu obowiązywania umowy ubezpieczenia. Wykonawca wystawi dokument potwierdzającą przedłużenie ochrony na kolejny 12 miesięczny okres ubezpieczenia.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach
Postadress: Grunwaldzka 45
Ort: Kielce
Nuts-kod: PL721
Postnummer: 25-736
Land: POL
Huvudadress: https://wszzkielce.pl/
Elektroniskt via:
https://mentor.logintrade.net/
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
Kontrollera länkade dokument för detaljer
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
9,259,200.00 PLN
Slutligt kontraktsvärde
9,259,200.00 PLN
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Powszechny Zakład Ubezpieczeń na Życie Spółka Akcyjna
Postadress: Aleja Jana Pawła II 24
Ort: Warszawa
Postnummer: 00-133
Land: POL
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.