Publications Office of the EU
Tyskland-Dortmund: Väg- och vattenbyggnad samt byggnadsverk - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

Tyskland-Dortmund: Väg- och vattenbyggnad samt byggnadsverk

  • Publicerat
    21/07/2018
  • Tidsfrist
    18/09/2018
  • Anbudsöppning
    18/09/2018
  • Tilldelat
    13/12/2018
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
Stadt Dortmund – Tiefbauamt
Plats för utförande
NUTS code: DEA52 Dortmund, Kreisfreie Stadt
Köparens plats
NUTS code: DEA52 Dortmund, Kreisfreie Stadt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45220000 Väg- och vattenbyggnad samt byggnadsverk
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
1,660,369.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
H/11106
Beskrivning

Umbauarbeiten an vorhandenen Zugängen der Stadtbahnanlage DO-Hauptbahnhof unter laufendem Betrieb

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Stadt Dortmund - Tiefbauamt
Postadress: Königswall 14
Ort: Dortmund
Nuts-kod: DEA52
Postnummer: 44137
Land: DEU
Huvudadress: www.dortmund.de/tiefbauamt
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Inte tillgängligt
Villkor för anbudsöppning (datum)
18/09/2018 11:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
1,660,369.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Hofschröer GmbH & Co.KG
Postadress:
Ort: Lingen
Postnummer:
Land: DEU
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.