Publications Office of the EU
Frankrike-Strasbourg: Klottersanering - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrike-Strasbourg: Klottersanering

  • Publicerat
    29/11/2016
  • Tidsfrist
    05/01/2017
  • Anbudsöppning
    06/01/2017
  • Tilldelat
    13/02/2017
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Services
Återstartad upphandling
Yes
Köpare
Université de Strasbourg
Plats för utförande
NUTS code: Flera platser för utförande
Köparens plats
NUTS code: FRF Grand Est
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
90690000 Klottersanering
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
Inte tillgängligt
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
180,000.00 EUR
Upphandlingens referensnummer
DCI 2016 206
Beskrivning

L'accord-cadre couvre des besoins en enlèvement de graffitis et d'affiches sur certains campus universitaires de l'université de Strasbourg.

Inlämningsmetod
Anbud eller ansökan om att få delta ska skickas till:
Officiellt namn: Université de Strasbourg
Postadress: 18 rue Goethe
Ort: Strasbourg
Nuts-kod: FR42
Postnummer: 67081
Land: FRA
Huvudadress: http://www.unistra.fr
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Upphandlingen involverar upprättandet av ett ramavtal
Ramavtal med single Aktör
Villkor för anbudsöppning (datum)
06/01/2017 09:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
The most economic tender
Uppskattat värde
Inte tillgängligt
Slutligt kontraktsvärde
180,000.00 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: Haute technologie plastique
Postadress: 20 rue Berthe Morisot
Ort: Herblay
Postnummer: 95220
Land: FRA
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.