Publications Office of the EU
B-Liège: Byggnation av parkeringsplats - Offentlig upphandling i EU
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Den här sidan innehåller innehåll som genereras automatiskt för att förbättra sökbarheten och tillgängligheten

- anger att CPV-koden har härletts från förfarandetexten

B-Liège: Byggnation av parkeringsplats

  • Publicerat
    14/09/2011
  • Tidsfrist
    03/11/2011
  • Anbudsöppning
    03/11/2011
  • Tilldelat
    22/12/2011
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tilldelat
Typ av kontrakt
Works
Återstartad upphandling
No
Köpare
Inte tillgängligt
Plats för utförande
NUTS code: BE332 Arr. Liège
Köparens plats
NUTS code: Inte tillgängligt
Bransch (Huvudsaklig CPV-kod)
45223300 Byggnation av parkeringsplats
Totalt uppskattat kontraktsvärde (exkl. moms)
913,000.00 EUR
Totalt slutligt kontraktsvärde (exkl. moms)
637,651.38 EUR
Upphandlingens referensnummer
EP_23_3
Beskrivning

— La création de zones de parcages derrière l'école de formation et la poste de Seraing avec:
—— L'aménagement d'un exutoire vers l'égout de la rue Cokerill et la connection à un pertuis existant pour les eaux de ruissellement,
—— La réalisation de voiries en hydrocarboné,
—— La réalisation de zones de parcage en dalles perméables en béton avec fondation drainante,
—— L'installation des travaux préliminaires en vue de l'éclairage (gaines et chambres de tirage),
—— La création d'espaces verts et d'une zone de biodiversité,
—— La clôture du site.

Inlämningsmetod
Inte tillgängligt
Anbud kan lämnas in
Submission for all lots
Information om ett offentligt kontrakt, ramavtal eller ett dynamiskt inköpssystem
Meddelandet gäller ett offentligt kontrakt
Villkor för anbudsöppning (datum)
03/11/2011 11:00
Plats för utförande
Tilldelningsmetod
Lowest price
Uppskattat värde
913,000.00 EUR
Slutligt kontraktsvärde
637,651.38 EUR
Tilldelning av kontrakt
Officiellt namn: JMV – SA Colas Belgium
Postadress: Grand’Route 71
Ort: Crisnée
Postnummer: 4367
Land: BEL
Förhandsinformation
Kontrakt
Tilldelning
Footnote - legal notice

Innehållet på den här sidan är enbart avsett som en extratjänst och har ingen rättslig verkan. EU-institutionerna tar inget ansvar för innehållet. De officiella versionerna av relevanta upphandlingsmeddelanden är de som offentliggörs i tillägget till Europeiska unionens officiella tidning (EUT S) och som finns tillgängliga i TED. De officiella texterna är direkt tillgängliga via länkarna på den här sidan. Läs mer i meddelandet om förklarbarhet och ansvar inom offentlig upphandling.